×

Turcademy

Önemli Duyuru!

 

Değerli Üyelerimiz Turcademy Veritabanı dışarıdan erişime kapalıdır. Turcademy veritabanından  kütüphanemiz içerisinden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

 

Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık'a ait 4000'i aşkın Türkçe akademik kaynak elektronik ortamda kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Doğa bilimleri, hukuk, mühendislik bilimleri, sağlık bilimleri, sosyal ve beşeri bilimler alanlarını kapsayan nitelikli dermesi ile Turcademy platformu kullanıcılarına öncü ve güvenilir yayınevlerinin sağlamış olduğu Türkçe akademik içeriği, kullanıcı dostu bir arayüz ile sunmaktadır.

 

04.01.2021 tarihinde Turcademy veritabanı için kullanım koşulları güncellenmiştir. Tüm kullanıcılarımızın bireysel kayıt üyelik işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ancak bu kayıt işlemini aşağıdaki erişim için tıklayınız alanı ile giriş yaptıktan sonra gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Elektronik imzanız aracılığı ile elektronik üyelik işlemi gerçekleştirdiyseniz sisteme kayıtlı elektronik posta hesabınıza gelen kullanıcı adı ve şifreyi kullanmalısınız. Bu kullanıcı adı ve şifre için lütfen elektronik posta hesabınızın gereksiz ve spam alanlarını da kontrol edin.


Milli Kütüphane üyesi iseniz üyelik işlemlerini bireysel e-posta hesaplarınız (Gmail, Outlook , Hotmail ) ile yapabilirsiniz. Kılavuza uygun şekilde kayıt işlemi gerçekleştirmenize rağmen problem yaşıyorsanız lütfen hata ekranı görüntüsünü bim@mkutup.gov.tr adresi aracılığıyla bizimle paylaşın. Turcademy Veritabanından sadece Milli Kütüphane içerisinden yararlanılmaktadır.

 

Detaylı bilgi için üyelik kılavuzu aşağıdadır.

Erişim için tıklayınız

Dosya Ekleri