×

ProQuest Historical Newspapers (ProQuest Tarihi Gazeteler koleksiyonları)

PROQUEST HISTORICAL NEWSPAPER:  INTERNATIONAL COLLECTION

Araştırma için en çok aranan 50 gazeteden oluşan eşsiz bir dijital arşive sahiptir. Yüzyıllardır, gazeteler sadece önemli olaylar hakkındaki gerçekleri değil aynı zamanda günlük yaşamın sesleri ve kokularını yakalamak için önemli kaynaklar olmuşlardır. ProQuest Historical Newspapers gündelik kaşifler ve ciddi araştırmacıların tarihe tanıklık etmeleri için yüzyıllar gerisine digital olarak yolculuk etmelerine imkan tanır. Uzaktan Erişim için tıklayınız.

Erişim Bağlantısı: https://www.proquest.com/hnpinternationalcoll/index?accountid=15272

PROQUEST HISTORICAL NEWSPAPERS : U.S. JEWISH NEWSPAPER COLLECTION

American Jewish Newspapers derlemesi, araştırmacıların Yahudi göçünü, tarihini ve daha pek çok şeyi incelemelerini sağlar.

Yahudi göçü 20. yüzyılın başlarında patladı, iki milyon Doğu Avrupalı Yahudi iş bulmak için anavatanlarını Amerika Birleşik Devletleri'ne terk etti. Yahudiler Amerikan kültürünü dönüştürmeye yardım ederken, Amerika da Yahudi düşüncesini değiştirdi ve dini uygulamalarını yeniden düzenledi. Tarihsel Gazetelerin Her Biri: Amerikan Yahudi Gazeteleri, araştırmacıların, Siyonizmin yükselişini ve The Guardian ve Jerusalem Post da dahil olmak üzere Tarihsel Gazete başlıkları ile tamamlanan İsrail devletine yönelik ABD politikalarının oluşumunu araştırmalarını sağlar. Büyük Yahudi nüfusuna sahip halk kütüphaneleri de yerel tarih ve soy araştırmaları için bu başlıklara ilgi duyacaktır.

Bu kitaplıkların her biri kütüphanelere ayrı ayrı veya bir koleksiyon olarak kullanılabilir.

Erişim Bağlantısı: https://www.proquest.com/hnpusjewishnewscoll/index?accountid=15272

PROQUEST HISTORICAL NEWSPAPER :U.S. MAJOR DAILIES

Yüzyıllardır, gazeteler sadece önemli olaylar hakkındaki gerçekleri değil aynı zamanda günlük yaşamın sesleri ve kokularını yakalamak için önemli kaynaklar olmuşlardır. ProQuest Historical Newspapers gündelik kaşifler ve ciddi araştırmacıların tarihe tanıklık etmeleri için yüzyıllar gerisine digital olarak yolculuk etmelerine imkan tanır.

Erişim Bağlantısı: https://www.proquest.com/hnpusmajordailies/index?accountid=15272