×

Kütüphane İçinde İnternet, Fotokopi, Mikrofilm ve Kırtasiye Hizmetleri

1- Milli Kütüphane içerisinde internetten yararlanma şansımız var mıdır ?

Kullanıcılarımızın kendi bilgisayarlarıyla kablosuz yerel alan ağından yararlanması mümkündür.

2- Kütüphane içinde kablosuz yerel alan ağından nasıl yararlanabilirim ?

Kütüphane içinde kablosuz internet kullanmak için, mobil cihazınız üzerinden KTB-Misafir ağını seçip gelen ekranda cep telefonu numaranızı girmelisiniz. Cep telefonunuza SMS yoluyla iletilen doğrulama kodunu girdikten sonra internet bağlantınız sağlanacaktır. 

3- Kütüphane içinde fotokopi çektirme ve kırtasiye ürünlerini satın alma imkanı var mıdır ?

Kütüphanenin 2. katında, Dr. Müjgan Cunbur Okuma Salonunun yanında yer alan kırtasiyeden fotokopi ve kırtasiye ihtiyaçlarınızı ücret mukabilinde karşılayabilirsiniz.

4- Yazma ve nadir eserler ile eski harfli süreli yayınların fotokopisi alınabilir mi ?

Milli Kütüphane koleksiyonunda bulunan yazma eserler kullanıcılara verilmez, fotokopisi çekilemez. Eserlerin dijital kopyalarından İbni Sina Salonunda bulunan bilgisayarlardan yararlanılabilir. Görüntülerin dijital çıktılarına Mikrofilm ve Basımevi Şubesinden poz başına ücret karşılığında ulaşılabilir.

5- Mikrofilmi bulunan yazma eserden nasıl yararlanabilirim ?

Elektronik ortama aktarılmış olan ve aynı zamanda mikrofilmi bulunan yazma eserleri CD veya DVD’ye çektirmeniz mümkündür. Ayrıca mikrofilmden dijital çıktı alabilirsiniz. İstediğiniz mikrofilmin yer numarasını (‘Mf’ ile başlamalıdır) yazdığınız form ile birlikte 1. katta bulunan Mikrofilm Şubesine gitmeniz yeterlidir. Bu işlemlerin hepsi poz başı ücretlendirmeye tabidir. Ankara dışında bulunan araştırmacılar taleplerini mikrofilm@mkutup.gov.tr adresine bildirerek karşılayabilirler.