×

Çanakkale Savaşları Bibliyografyası

Çanakkale Savaşlarının 100. Yıl dönümü vesilesiyle İki bölüm olarak hazırlanmış olan "Çanakkale Savaşları'nın 100. Yıl Dönümü Bibliyografyası"nın birinci bölümünde; Milli Kütüphane veri tabanında mevcut olan kitap ve kitap dışı materyallerin künyelerini, ikinci bölümünde ise Milli Kütüphane tarafından sağlanan süreli yayınların içerik denetim kapsamında tarama dizinlemesi gerçekleştirilen makalelerin bibliyografik künyelerini kapsamaktadır.

CD içerisindeki künyeler, taranmak suretiyle (PDF) formatında, yazar adı, eser adı ve kelime tarama erişimi ile sınırlandırılmış olup alfabetik düzende listelenmiştir.

Derlenmiş olan bibliyografyaların orjinal biçimleri korunmuş olup PC donanımına sahip bütün bilgisayarlarda; sözcük arama, yazar adı ve eser adı erişim sınırlandırması ile taramalar genişletilip daraltılarak sunulmuştur. Kütüphanemiz web sayfamızdan da erişime sunulacak olan bibliyografyada (436) adet yayın künyesi, Makaleler bölümünde de (911) adet makale künyesi olmak üzere Bibliyografyada toplam (1347) adet materyal künyesi mevcuttur.

Dosya Ekleri