×

Pressreader Gazete - Dergi Veritabanı

NOT: Abone olunan veritabanlarımızdan uzaktan erişim ile bağlanabilmek için Milli Kütüpahane Üyesi olmanız gerekmektedir. Mobil ya da elektronik imzanız aracılığı ile Milli Kütüphanesi üyeliği için tıklayınız.

Milli Kütüphane Kartlı üyesi iseniz;

Kullanıcı adı: Kart Barkod No Şifre: Doğum Tarihi (günayyıl)

Elektronik Üye iseniz (Mobil yada elektronik imza ile gerçekleştirilmiş üyelik); Sisteme kaydolmuş olduğunuz elektronik posta hesabınıza gönderilmiş olan kullanıcı adı ve şifre ile erişim sağlayabilirsiniz.

Erişim için tıklayınız.

Her gün 120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7,300’ün üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal  baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz dünyanın en güncel kaynağıdır.

Gazetelerin 90 günlük geriye dönük arşivi ile beraber sunulan ''PressReader'' dünya çapında 20,000'den fazla kütüphane ve 12 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

PressReader - Önemli Özellikler

 • Birçok yabancı yayın Türkçe’ye ve diğer 22 farklı dile tercüme edilebilmektedir.
 • Görme engelli veya görme bozukluğu olan kullanıcılar, PressReader içerisindeki tüm yayınları kullandıkları ekran okuyucularla çalıştırarak güvenle dinleyebilirler.

PressReader birçok ekran okuyucu programla entegre olarak çalışmaktadır.

 • Kullanıcılar diledikleri zaman sesli okuma özelliğini kullanarak yayınları sesli olarak dinleyebilmektedirler.
 • Kullanıcılar gazete ve dergileri tabletlerine, bilgisayarlarına veya telefonlarına limitsiz indirme seçeneği ile diledikleri kadar yayını indirebilmektedir.
 • PressReader eko-sistem dostu bir çözümdür.
 • Kullanıcılar kişisel hesaplarını oluşturduktan sonra indirdikleri tüm yayınlara çevrim dışı ortamlardan da erişebilirler.
 • Kullanıcılar dünyanın her yerinden haberleri PressReader içerisindeki 7300’ün üzerinde günlük gazete ve dergiden takip edebilirler.
 • dünya çapında 20,000'den fazla kütüphane ve 12 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. 
 • Kullanıcılar t
 • Gazeteler basıma çıkar çıkmaz PressReader'da görüntülenmektedir. Bu sayede günlük yerli ve yabancı gazetelere anında erişim imkânı sunar. 
 • Kullanıcılar günlük gazete ve magazinlere kişisel laptop, tablet bilgisayar, akilli telefon ve e-Okuma cihazları ile erişim sağlayabilmektedirler. Bu zorlu günlerde, kullanıcılar basılı içeriklere dokunarak oluşacak virüs riskinden PressReader sayesinde kaçınabilirler.

 

 ÖNEMLİ: Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler alanında önde gelen dergilerden biri olan  Foreign Affairs dergisinin PressReader’a eklendiğini memnuniyetle bildirmek isteriz!
PressReader genişleyen koleksiyonuna 2022 için onlarca yayın eklemiştir, içerik listesinden detaylıca inceleyebilirsiniz.l

 

 

Erişim için tıklayınız.